View Single Post
Staro 12.07.2023., 22:58   #626
Tirkiz
Poludrago kamenje
 
Tirkiz's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2023
Lokacija: Ogulin
Postovi: 204
Citiraj:
Autor riceburner Pregled postova
Imam problem koji mi nije jasan
Daklem situacija slijedeca


Optika i Nokia Router, pusten profil 1000/500
HP Z600 top spec, on board LAN Broadcom Netextreme, dodatno testirano sa serverskim Quadport Netextreme, Intel PRO single, dual i quadport, i nasli smo jednu D-Link gigabit pci 32bit ...


Znači između servera, synology boxa i ostalih LAN uređaja ide bez beda 110mb/sec, prema serveru sa teamimgom ide i 350mb/sec (diskovi usko grlo), ali speedtest i prema van nemre se dobit vise od 500mbit/sec


cista instalacija W10, bez bloatwarea i bilo cega...
zastekamo neki plasticni privat laptop pun gluposti sa realtek mreznom i odprve speedtest na full brzini

znaci probano je direkt stekanje u Nokia router sa CAT5, 5e i 6 kablovima, ali preko 500mbit nema sanse... jel moramo kupit neku sugavu realtek LAN karticu umjesto ove intelove od 500 eur da bi mogli imat full speed ili?



Pišem kasno odgovor, al možda pomogne...

Imali smo isti problem u firmi na drugom telekomu sa gigabitnom optikom, ispalo je da su problem bili driveri za mrežnu, reinstalacijom Windowsa se problem sam od sebe riješio...
Dakle za prvu tražiti problem u driverima i postavkama mrežne kartice ako su Windowsi. Pobrisati sve LAN drivere i instalirati one od proizvođača.

Probajte odraditi speedtest preko Ookla Speedtest CLI (ne browsera) i vidjeti rezultat. Kod nas je to pod Windowsima dalo full brzinu a u browseru nije išlo preko nekih 200 Mbps pa smo zaključili da u Windowsima nešto ne valja...
Tirkiz je offline   Reply With Quote