View Single Post
Staro 02.07.2023., 22:44   #47
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,669
Evo, kreće Intel vs AMD rat opet

Kad god sam preporučio ili složio ili sebi ili nekome AMD konfiguraciju ili AMD laptop (od Turiona na dalje), uvijek sam imao mušica za rješavati daleko više nego kod Intela.
Daleko od toga da ih Intel nije imao, ali kod AMD-a je teže bilo nabacati par komponenti skupa i nemati problema kasnije.

Ljudi su voljeli uzeti random komponente po preporuci ili jednostavno kupiti najjeftinije i onda se nešto ne voli s nečime. Prisjeo mi je AMD da sam prestao slagati kante s njim.

Kod Intela je moralo nešto biti baš jako neispravno da se dogodi da nešto ne paše s nečime.

Ryzeni su se valjda pokazali ok dosad, nisam nijedan ni složio ni koristio pa ne mogu ništa preporučiti. Da si moram sad složiti nešto i birati, idem ravno u Intel i nVidia tabor, neću AMD ni pogledati. Zamjerio mi se i točka. Može biti i bolji i jeftiniji, ali pod moj krov više neće.

A ovo gore s Adobeom...ne znam jel postoji gore optimiziran komad softvera, a i SSD i HDD razlika rade svoje, tako da tih par sekundi razlike u radu i nije nešto neuobičajeno
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline