View Single Post
Staro 24.06.2023., 00:25   #3622
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,111
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Ma kontam da bi bilo nesigurno jer ne možeš variti unutar cijevi, bolje napraviti novu višu ručku pa da imamo obje verzije.
Viđao sam fiksne U profile po kojima se voze bicikli, invalidska kolica i slično, ali prenosivu izvedbu ne.
Danas sam natrpao u rasklopnu kutiju 4x 20 litara polietilenskih boca za pitku vodu (Sljemenska voda) remenima zahaklao, jer debelo izlazi iz gabarita "tacne" za transport. Moglo se to brze u dva puta dignuti, ali bas me je zanimalo kad je tako migoljav transport, kako ce ici, te sam posebno analizirao kotace i sto najvise radi buku.

Kotac koji finalno udara u donju stepenicu, te radi dizanje prema narednoj, udarcem u kamen (kamena stepenica) je glavni proizvodjac buke. Doslovno lupeta najvise.

Ako bi se obukla guma s malo vise mesa, drasticno bi se smanjila buka. Samo, moram otici u specijalizirani ducan za kotace od kojih sam vec kupovao, oni su mi i rekli prvi za elektricne rudle, jer imaju zid s preko 50 razlicitih kotaca, plus katalozi. Nesto cu naci tih gabarita.

...
Visage je offline   Reply With Quote