Tema: Automobili
View Single Post
Staro 31.05.2023., 10:56   #67495
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 667
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
U DE je bio prvi dan praznika i ceste su bile kr-ca-te.
Puzanje od Stgt do Austrije, harmonike i stani-kreni.
Prosjek valjda 70 km/h, možda i manje. Iskreno, bolje iskustvo s EVom nego ICE u takvom prometu.
Kada sam uzimao Teslu, ostavili smo Mazdu kao ICE auto u obitelji da imamo za duza putovanja.
Međutim, uopće se ne koristi, godišnje nabijemo možda 2-3k kilometara i to su uglavnom putovanja u BiH i Srbiju, gdje su elek. punionice stvarno pušiona i riskantno je osloniti se na njihovu "mrežu" punionica. Uvijek se možeš snaći ako treba ali je drkanje i gubitak vremena.

Najvjerojatnije ćemo prodati Mazdu i za ta putovanja uzimati eventualno rentacar, puno je isplativije.

Sva, ali apsolutno sva ostala putovanja se rade Teslom, stajanja nisu problem, punjenje nije problem. Nigdje ne žurim do te mjere da mi je bitno doći pola sata ranije.

Ne znam gdje svi žure da moraju voziti cijelim autoputem 180kmh kako bi stigli što prije na odredište.
Mogu razumjeti za nekoga tko radi Split - Zagreb 2, 3 ili više puta tjedno pa eto tih pola sata što će uštediti se nakupi kroz godinu dana. Ali nisam dobio dojam da je to tu slučaj. Ljude žulja što će na GO/more na koje idu jednom godišnje doći 20 minuta kasnije nego inače čemu to pobogu.
bigAdvance je offline   Reply With Quote