View Single Post
Staro 31.05.2023., 09:24   #3
vladjan1901
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Malo drugačija tema, ali da vas pitam jednu stvar koja mi hoda po glavi od jučer.

Jučer nakon povratka iz Italije, stali u Hoferu u SLO da kupimo špeceraj za doma.

Pošto smo zadnje vrijeme u treningu, gledamo što uzeti i naletim na Vindijine Proteinske proizvode.

Ove:
https://www.protein.hr/

Cijena pudinga u SLO je 59 centi (Zbregov Protein puding, 18g proteina), a cijena mliječnog napitka (50g proteina, pola litre) je 1.59EUR.

Ti isti proizvodi, direktno u vindijinom dućanu su oko 1EUR puding i oko 2EUR napitak.

Kako je moguće da u drugoj državi, gdje se dodatno mora platiti prijevoz, skladištanje i ostala logistika je jeftinije neko npr. direktno u trgovini proizvođača?

U konzumu ili nekim lancima ti proizvodi idu preko 1.2EUR i preko 2.5EUR.

Možda misle da po toj cijeni mogu tu prodati, a u sloveniji ne. Možda hoće navući slovence na ta sranja, pa će im dignuti cijenu!?


Po meni najveći faktor je taj što je slo ekonomski stabilna, a kod nas vladaju liberali, koji se furaju na libertarijanstvo, a u stvari im venam teče socijalistička krv, pa im tako može svašta pasti na pamet. To je ta ekonomska nesigurnost koja ulazi u cijene proizvoda. naravno ima tu i drugih faktora. Kao npr. narod pun ovaca.
vladjan1901 je offline