Citiraj:
Autor andy91
Koja godina i šta se dogodilo, koji kvar je bio? Daj malo više detalja 
|
Evo ukratko o kojem se autu radi:
Citiraj:
Autor GreenLife
|
Citiraj:
Autor GreenLife
Da podjelim konačno sliku svoje Cupre
Uglavnom...mjesec dana već u servisu, 2 tjedna su tražili odakle dolazi čudno tuckanje u motoru. Na kraju ustanovili da je problem u osovini koja spaja glavu klipa i klipnjaču. Vidio dijelove, na ničemu se ne vidi da je potrošeno, sve kao novo.
Uglavnom servis isterao kod davatelja garancije da mijenjaju skoro cijeli motor, ostaje samo turbo i alternator, ostalo sve novo. Kaže mi da se nisu dosad sreli s tim problemom, a bogami ni na netu nisam našao slične probleme. Očito sam baš imao peh, ili ga je ovaj prije mene dobro ganjao bez da je pazio na zagrijavanje i razradu motora nakon kupovine.
Uz to, jesam rekao da sam napravio samo 10 000km u 2 mj., znači auto sam ostavio sa 19 760km na satu u servisu.
Držim fige da ga ovaj petak preuzmem.
|
Uglavnom - radi se o Seat Leonu Cupra ST 2019.g, 2.0 TSI 300KS, DSG 4drive
Znači problem bio s bolcnom, na spoju glave klipa i klipnjače. Počelo tuckat u motoru, kao da ima manjak ulja ili slab pritisak.
Jbg, peh, što da drugo kažem.
Uglavnom sad sam na 41500km, znači skoro 22 000km s novim motorom i nemam problema. Ali za svaki slučaj ću si produžit garanciju, ipak radim 40000km godišnje
Evo malo potrošnje (nažalost kasno našao sajt, pa fali od samog početka)
https://www.spritmonitor.de/en/detail/1413668.html