View Single Post
Staro 11.05.2023., 16:20   #690
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,805
Ni meni se ne svađa i također sam kao i ti zadovoljan s kupljenim, tak da je po tom pitanju sve OK. Kaj se ploča i procesora tiče, ovaj koji su GN analizirali ima skureni CCD kad 7800X3D ima samo jedan, a to je posljednji u nizu Zen 4 3D cache modela, obzirom da su 7905X3D i 7900X3D izašli dva mjeseca prije i nije bilo nikakvih problema s bilo kojom pločom. Tek s dolaskom 7800X3D modela i nakon nekoliko tjedana od službenih recenzija je počelo veselje, pa je u tom čušpajzu bilo svega i svačega po pitanju krepanih procesora i ploča. Uz sve dosad rečeno, izgleda da je Buildzoid bil potpuno u pravu kad je rekel da iako svaki CPU ima integrirane zaštite da ne izgori, dokle god od ploče dobiva točne informacije. Vidimo iz priloženog posljednjeg GN ASUS videa da u ovom slučaju ploče sa sfušanim BIOS-ima i podjednako sfušanim OCP sklopom rade kaj god ih volja, CPU više ne zna ko pije ko plaća i dolazi do toga da se ili polako kuha i postepeno degradira ili jednostavno krepa od momentalnih pretjeranih temperatura dok mu ploča fila sulude napone i struje, a istovremeno javlja da je sve OK.

EDIT:
Uj, čak se i ovaj pristaša osjeća izdanim sad kad je GN sve otkril kak spada.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 12.05.2023. u 08:57.
The Exiled je online   Reply With Quote