View Single Post
Staro 03.05.2023., 20:13   #1835
bambi56x
Premium
Moj komp
 
bambi56x's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 316
Citiraj:
Autor radi.neradi Pregled postova
Vodeno hladjenje mi je nepoznanica stoga cu veceras utrosit vremena na citanje i potraziti cu testove za D15 i 13700K. Nasao sam podatke za 79xx da je normalana radna temperatura >80C te da je to skroz normalno, sto je meni malo tesko za prihvatit jer nisam navikao na takve temperature.

Vise volim stariju tehnologiju pocevsi od zrakom hladjenih hladnjaka pa do karburatora na autima, tako da nove stvari teze prihvacam i to sa dozom skepticnosti.

Svakako za AMD sistem treba proči postavke ploče i posložit napone i memoriju, PBO, i štogod još, o tome imaš više u AMD podforumu, i te postavke poprilično utječu na potrošnju i grijanje. (Ja sam za primjer stavio Dark Rock 4, ne bi bilo loše staviti i veći Dark Rock 4 Pro, ili D15 na 7950x, ali je svejedno puno lakše ohladiti taj procesor od Intela).


Za potrošnju računaš oko 240-250 W maksimum (sve jezgre 100%) za 7950X, 280-300 W za 13700K, bez modificiranja napona i slično.


Za vodeno hlađenje, je ima ta pumpa, Arctic Freezer ima i taj mali ventilator što se zna čut u radu, ovisi o kućištu i di stoji, ali je za ove jače Intele nažalost potreba, osim kao što si vidio i sam za igranje, ali u igranju su ovi procesori daleko od 100%.


Naravno sve što pišem je za crni scenario s 100% opterećenja procesora (uz stock vrijednosti).
bambi56x je offline   Reply With Quote