Tema: Automobili
View Single Post
Staro 03.05.2023., 19:51   #67082
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,134
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Imati djecu, a ne imati auto je najveći debilizam, kojeg obično shvate ljudi u 3h ujutro kada moraju hitno u bolnicu pa bude susjede da ih voze. Isto vrijedi i za vrtić itd., dovoljno je da malo zakasniš pa propustiš bus/tramvaj i ode sve u 3pm..
Žive roditelji s djecom i bez auta bez ikakvih problema, nemoj generalizirati i zvati ih debilima...

Ima svakakvih roditelja danas, no živimo u vremenu gdje sve mora biti dostupno sada, odmah, jučer... Malo smo se razmazili, uključujući i mene.

Ali cijeli svijet funkcionira na bazi javnog prijevoza, pa eto, nisu svi debili.

Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
@mommistake.

Radi se remote i nitko se vratio doma nije. Nitko se ne vraca i ne stvara vrijednost tamo od kuda je pa jasno da sve propada. Ja ti kazme gdje je problem. Previse ljudi za grad koji nikad nije napravljen za to.

Nemam klince ali ideja bez auta i klinci je porpilicno glupa. Od navedenih hitnih slucajeva do brzine odlaska po njih da ti socijalna ne kuca doma ako kasnis u vrtic jer bus je krepao ili tak nekaj.
Glupa je nama, jer smo takav narod i tako živimo. Da možemo, parkirali bi se u trgovinu, nema smisla ostavljati auto vani.

Ne pointam prstom i sam idem masu puta autom na mjesta gdje mogu u 3 min pješke, ali živi se bez auta, s javnim prijevozom i u većim gradovima pa ljudi jednostavno, žive... Ima načina, uvijek ima načina.

Ne kažem da auto nije dobro imati, ali svaki dan gledam roditelje kako se guraju na glavnu cestu i u najvećoj špici pale sva 4 na glavnoj cesti da bi njihova djeca išla u vrtiš i škole. Ne jedan, stotine. Tako nastaju gužve. Varaždinci znaju takve situacije. Infrastruktura to ne dozvoljava, realno, a roditelje boli ona stvar što ljudi čekaju, samo ja i moja djeca.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 03.05.2023. u 19:59.
Mommistake je offline   Reply With Quote