View Single Post
Staro 08.04.2023., 19:35   #538
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,173
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Ma jasno, nema smisla oko takvih procesora raditi krivulje isplativosti i sl. potpuno je jasno u startu da nisu cost effective, za to služe drugi modeli.
Ovo je za one kojima treba najbolje i za one koji misle da im treba najbolje, a tu se uvijek plaćalo 50% više para za 10% više frameova.
U tom smislu 10%, taj dio mi je diskutabilan i zato ga dozivljavam intelovski.
Da je u svemu 10%+ bolji, ono konstantno uvijek bolji (od 7700x), bez bitne iznimke, onda je stvar jasna.
Zakomplicira se priča jer u startu od dizanja OSa ako tako gledamo je čak simbolično sporiji - ali sporiji, i takav je sve dok ne upalis igru koja to uz specifičan ostatak hardware zna iskoristiti (više ili manje). I to bi trebalo više isticati.

Npr kod usporedbi 7700x i 7900x je stvar jasnija, simbolična razlika u taktu daje tu prednost 7900x u startu i ista se znacajno povećava kako se sve više iskorištavaju jezgre.

Zato se i stvar postavlja uz emocije i epitete kao gamerski itd. te u intelovom stilu prodaje uz sočnu cijenu.

Ne bi puno ni pametovao, da ne vidim koliko ljudi sline i koliko ga mnogi hvale, a definitivno nije vrijedan toga.

Vrijedan je pohvale, high end je priča tu nema dileme, ali ajmo bez emocija razgovarati i onda je to to

To kažem jer se dozivljavam kao hobby gamer, igram redovno i competitive i radije sam izabrao 7900x i uopće me ne mami nakon 5800x3d sad ici na neki zen4 x3d..

Slinio sam, probao, prošlo me, pa sad to iskustvo prenosim dalje
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote