View Single Post
Staro 02.04.2023., 21:09   #3409
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,884
Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
što znači brdoviti teren? najveći dio površine mi je skroz ravan teren, tu i tamo pokosim vinograd koji je na blagom nagibu. to cub cadet lt2nr92 odrađuje bez jebemti, ali puno je važnije da sam travnjak bude bez prevelikih neravnina, rupa, krtičnjaka itd. i najbitnije da se redovito kosi.

kum ima sličan, ali jači traktorić (lt3 s košarom, ali ne znam koji model), te ima veliki voćnjak na poštenoj kosini. traktorić to odrađuje bez problema, ali traži redovito održavanje (u par godina mu je prosviralo par pogonskih remena i par remena kosišta).

prenosim koristan savjet koji sam preuzeo od kolege s forum.hra koji ima silvertrac iz peveca: koji god traktorić da kupiš, neovisno o proizvođaču, snazi i ostalim karakteristikama, prije svake košnje trebalo bi ga upaliti i ostaviti da minutu dvije radi na mjestu. nakon toga bi trebalo upaliti kosište: podigneš na najvišu razinu košnje i ostaviš da noževi vrte na mjestu tako da se sav taj pogonski, odnosno rotirajući sklop dobro zagrije (remenje, rolice, vodilice, itd.) i tek onda kreneš s košnjom.

radim tako i nakon 2 godine, gore su još uvijek originalni noževi, nisam imao nikakvih kvarova ni problema. jednom godišnje treba promijeniti ulje i filter i ukratko je to cijela priča, toči i vozi.
Možda sam se nespretno izrazio, mislio sam na kosine/nagib. Imam mladi voćnjak nedaleko Kalnika (tko je bio tamo, zna kakav je teren) i planiram to još proširiti, pa mi je već tlaka to s trimerom i nožem na glavi kosit. Uglavnom, teren je ravan, prije je bila livada koja se redovito kosila. Najviše me brine ta kosina zbog guma.

Gledam neki entry model na pevexu, ali nekako sam skeptičan.
https://pevex.hr/traktor-kosilica-mt...-107-t-175-mtd
Navratit ću još do Levaka, pošto mi je blizu, možda ima bolju ponudu.

Ak niš drugo, nek žena kosi, skoro duplo je laganija
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote