View Single Post
Staro 02.04.2023., 10:33   #1319
Astra
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Earth
Postovi: 509
Citiraj:
Autor generic Pregled postova
Ovo se dosta spominje, no zanima kako to izgleda u realnosti.
Realno, dosta ljudi samo odigra online lotto, a po iznosima se lako da zaključiti tko igra lotto, a tko je kladioničar i kockar. Ako to ne određuju, mislim da bih im se zahvalio na usluzi i promijenio banku.



A nadam se da se i ovo razdvaja na one koji redovito plaćaju te im kartica služi samo da ne moraju nositi keš i na one druge koji obično natuku na karticama iznose koje vraćaju 6+ mjeseci.
Evo jedna situacija iz prve ruke. Prijatelj je imao par uplata u zadnjih 6 mjeseci na svoj online račun,i ušao je u tu rizičnu skupinu i nisu mu htjeli dati kredit. Nakon 6 mj je na kraju ishodovao ali da,stvarno to gledaju i dosta.

Inače,od početka 2023. su dosta postrožili davanje tih kredita,ja sam gledao kredit za uređenje kuće za iznajmljivanje,dakle stambeni adaptacijski kredit, službeni procjenitelj banke ju je procjenio na cijenu dosta manje od realne,i nudili su mi 70% tog iznosa, i od toga 50% namjenski i 50% nenamjenski. Okrenuo se,zahvalio se i otišao.

Inače,kad sam dignuo svoj prvi kredit još 2019. bilo je dosta povoljnije i dostupnije,makar sam imao manja primanja i neke terete. Kredit je bio na svotu cca koju sam bio tražio i sad,i na 15 godina.
Na kraju nakon 3 godine ga isplatio i zatvorio,možda nisam trebao i smatram da sam pogriješio šta sam ga isplatio ali nisam htio omču oko vrata.
Astra je offline   Reply With Quote