View Single Post
Staro 01.04.2023., 20:55   #8
k1ter
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 149
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Cloud rješenje se forsira ali daleko od toga da je "sveta krava",
prvo i osnovno > ovisiš o Internetu a to uključuje cijeli lanac od tebe pa preko tvog ISP - a pa do odabranog Cloud servisa.

Slijedeći štos je sinhronizacija > ako nije pametno složena onda dobiješ da ti nešto nedostaje i lokalno i u cloud - u.

Ja sam u bivšoj firmi (za puno manje bitne podatke) složio da se "arhivira po danu u tjednu" i tako imaš do 7 potencijalnih "za vraćanje" unatrag.
Ako to situacija opravdava, slično se može napraviti i za unutar jednog dana sa 3 - 4 "arhive".
Cloud nije savršen sigurno, ali ima više pluseva od NAS-a, bar po meni Ovisnost o internetu danas ne bi trebala biti problem, ili? Ionako zaposlenici često moraju s drugih lokacija pristupati serveru pa pristupaju preko ZeroTiera za što opet trebaš internet... Kod sinkronizacije opet ne vidim problem, ne kužim kako bi to 'morala biti pametno složena'?

Koliko sam razgovarao s ljudima iz par većih tvrtki, većina ih prelazi (ili je već prešla) na cloud rješenja. I to tvrtke koje imaju iznimno važne i povjerljive podatke.
k1ter je offline   Reply With Quote