View Single Post
Staro 23.03.2023., 12:27   #1658
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 946
Citiraj:
Autor simmeone_1 Pregled postova
Pozdrav ekipi,
Moja konfiguracija: procesor AMD Ryzen 5 2400G, matična Gigabyte Technology Co. Ltd. AB350-Gaming-CF (AM4), grafička NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti (MSI), 16 GB Dual-Channel DDR4, 1330MHz, windows 10. Instalirao sam MSI Afterburner da vidim koliko dobivam fps-a u igrama i opterećenost grafičke. Isprobao sam od GTA5 koja je izašla 2015. za PC do Microsoft flight simulatora 2020 i na još na nekima koje povremeno upalim. Brojke su otprilike ovakve: kod svih grafička je opterećena dobar dio vremena preko 90% nekad i 100%. Što se tiče fps-a, najgori rezultati su kod MSFS 2020 (od 15 do 30-35). Kod ostalih bi dobio preko 50 fps a kod nekih i oko 80 fps-a. Što se tiče opterećenosti procesora, kod MSFS-a je bila oko 20-25% a kod ostalih i veća (najviše oko 50%) što me malo iznenadilo, ali očito je grafička bitnija za MSFS nego procesor.

Koliko je tj. jeli opasno da grafička kartica radi blizu 100% dugoročno? Jeli poželjno promijeniti grafičku u neku noviju? Ako da, koju preporučujete? Znam da ovo je pitanje nezahvalno i ovisi koliko sam spreman platiti. S obzirom da moja konfiguracija nije najnovija, možda neke grafičke nisu prikladne, ne znam…
Očito je da ne razumiješ što pišeš jer imaš krive zaključke.

Želiš da GPU utilization bude uvijek 99% ili više.
To je normalno, i poželjno. Ukoliko nije tad imaš cpu bottleneck, kao što imaš s tim slabim procesorom u MSFS 2020 (koji inače ima i s najjačim procesorima CPU bottleck).
Nije opasno da trajno grafička radi 100%. Ukoliko ne radi, šteta para koje si dao za nju.
Naravno kao što si i sam primjetio ovisi o igrama, tako simulacije trebaju bolje proceosore od većine igri.

CPU usage je nebitan i njega ne treba gledat. Ni veliki ni mali % ne znači ništa u igrama.

Malo proguglaj pojmove CPU bottleneck, i CPU GPU pairing.
LP
Uživaj
markecSMB je offline   Reply With Quote