View Single Post
Staro 16.03.2023., 20:13   #29
dtrixxx
Premium
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: _
Postovi: 193
Citiraj:
Autor VandaL.pr! Pregled postova
Evo bas sam narucio prije dva dana mjerac temperature i protoka, neznam zasto nisam ranije a bio je u planu…



Sto se tice ventilatora, da namjestio sam prednja dva za usis a ostalih tri za ispuh.
Kad bi ih okrenuo onda bi skoro svi bili za usis?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Super, još i bolje ako mjeri protok, ako je precizno naravno.

Tako je, možes probat pa vidi ako bude kakve razlike. To ti je najlakša stvar za pokušat, ne trebaš dirat cijevi ni ništa (naravno ako možeš zašarafit između bez da diraš tu paralelnu cijev )
Ja imam 480mm + 360mm u jednom drugom Fractalu i po mojim mjerenjima je ta orijentacija bila najbolja. Znači imam 7 usisa i jadan ispuh. To ionako sve izađe straga kroz rupice.

Poanta je da radijatori uzimaju vanjski zrak koji je hladniji, a ne unutarnji. Možda u tvojem slučaju neće biti velike razlike, ali ništa te ne košta. Naravno bez senzora nikakvi konkretni zaključci se ne mogu donijeti, ali vidit ćeš "od oka".


BTW vidio sam gore u prijašnjem postu da si mislio naručiti novi EK 240 radijator. Samo da upozorim da je EK-ova 'SE' linija radijatora najgora u klasi. Čak je moguće da je i taj random kinez bolji od EK SE.
Ako još nisi naručio, preporučio bi ovaj kao jedan od najboljih.

I na kraju bi preporučio da pokušaš ugurati taj treći ventilator dole. Vidim da je tijesno, ali svaki dodatan zrak pomaže.
Svaki prostor koji se ostavi na radijatoru bez aktivnog hlađenja je kao da i ne postoji. To je efektivno 240mm radijator.
__________________


dtrixxx je offline   Reply With Quote