View Single Post
Staro 22.02.2023., 18:12   #356
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 2,101
Da da, to je dio Agese 1.0.0.5. Uglavnom su dodali podršku za 3D a vidim da dosta ljudi po forumima prijavljuje i brže bootanje, AMD počeo rješavat stvari pola godine nakon release-a
Ali meni se taj scheduling ništa ne sviđa, čim OS mora detektirat što se vrti, to je osuđeno na propast . Zato nisam htio raptor lake-a i njegove baby jezgrice, čim sam vidio da u BIOS-u postoji opcija da se te E jezgre diseblaju zbog bolje kompatibilnosti sa starijim softverom....

Daj ti meni 6,8,12,16,48 istih jezgara i bok.

Inače Stevica ima dobar video sa "jeftinim" zen4 pločama, potvrdilo se ono što se znalo otpočetka, sve su dobre za 7600x/7700x/7900x ali 7950x na Asusa baš i ne bi stavio, sramota za Asus. Ostale sve vrte i 7950X bez ikakvih problema. Inače, onaj komadić metala na ASUS VRM-u izgleda kao otpadak od nekakvog brušenja
Iznenadilo me koliko je DS3H solidan jer je u početku slovio kao vrlo slaba B650 ploča poradi socijalnog VRM hlađenje, ipak i to je dovoljno.
180 EUR kod nas i dalje je bolje uzeti B650M Riptide, 5.0 m2 slot, odličan VRM, dobar memory support, što će ti više. Osim ako ti baš ne treba milijun USB/SATA kanala i PCIe laneova, ne vidim poantu u X670 i sl.


Exy je offline   Reply With Quote