Tema: Žderonje
View Single Post
Staro 22.02.2023., 15:34   #37632
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,541
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Radio bi čizburger ženi detetu i sebi, juneći flam mljeveni, odležan s malo soli i papra.
Jel to bolje zapeći na tavici s uljem i dodanim maslacem, ili možda staviti u pećnicu na nekih 180 poklopljeno (prihvaćam well done, blago roza unutrašnjost) na 20 min i onda naglo zapeći sa sirom jedno 5min na 230?
Pitam baš zbog toga jer u tavici uvijek ostane crven iznutra, osim ako ga natenfam da bude 1cm debeli ali onda se gubi taj šmek mesa i postaje pljeskavica.

Naravno, sir bi bio crveni cheddar, no ne znam koji umak... mora biti blagi ili blago pikantan, nikako ljut. Prihvaćam sve savjete. Samo da nije miks kečapa i majoneze.

Prvo pljeske zapeci na tavi, a onda u pećnicu na 20-30min na 150 ako ne želiš da bude rozi rozi.
Za umak napravi chimichuri ili neki na bazi paradjz sosa + začini po želji i malo mljevenog čilija koliko želiš da bude ljut.


Moj izbor za umak bi bio - na masnoći od pečenja pljeske poprži luk pa deglaziraj s bijelim vinom, dodaj malo paradajz sosa i začina po želji, i reduciraj do željene gustoće. Možeš naravno i bez luka, luk pak možeš posebno karamelizirati, meni to fino paše u burger.
__________________
i9-10850K / asrock z490 taichi / 64gb DDR4/ 1gb ssd / 4 tb wd hdd / Gigabyte 6600xt /
Roberto je offline   Reply With Quote