View Single Post
Staro 21.02.2023., 23:04   #200
pula89
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: /
Postovi: 28
Imao sam prije fiksni internet koji sam zamjenio mobilnim preko mobitela. Promjenio sam vec dva operatora no imam jedan veliki problem kada downloadam velike fajlove (svejedno preko mobitela ili preko računala USB-om spojen na mobitel) prvo me nakon svega nekoliko gigabajta prebaci s 5G na 4G i smanji brzinu da bi kasnije pala još brzina na ispod 1MB/s pa do tocke pucanja.

Mislite li da je problem sto se spajam na Internet preko mobitela pa on ne moze podnijeti takve brzine duže vrijeme?

Zanima me događa li se to i vama koji imate MAX2 5G uslugu da vam veliki downloadi zaguse mrezu ili se to vama ne dogadja jer ipak koristite dva odvojena uredjaja antenu+ruter, a ne smartphone?

Unaprijed hvala na odgovoru jer vise stvarno ne znam sto da radim ispada da je nesto od 50-60 GB bolje satima skidati preko VDSL-a nego nikako. Sljivis i brzinu od preko 300Mbit/s kad traje samo nekoliko minuta kod downloada i onda se strmoglavi i nakon sto sve zaustavim nakon neliko minuta sve se vrati u normalu kao da nista nije bilo samo onda kad nastavim skidati izdrzi 15-20 sekundi maksimalno. Probao sam na vise mjesta u gradu i jacina signala ne igra ulogu, uvijek se dogodi isto. Mobitel je nov kupljen ove godine Samsung Galaxy A53. Dogadja se i na drugim mobitelima.
pula89 je offline   Reply With Quote