View Single Post
Staro 15.02.2023., 08:31   #2149
madwifi
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 61
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Bilo je i tu svačeg ... npr. monero minera u nekim Postgres image-ima.
Takav miner na windowsu = normalna stvar, i 100% cpu, pregrijavanje, i sl. je vidljivo.
Nevidljive rupetine su mi puno gori problem, persistent threats, undocumented features, efi exploits..
Supply chain (mint website), shellshock, rootkit kaj redirekta sve u neki random botnet kad se spoji..
Anti-cheat ili cheat, kaj se redovno injecta u kernel, a niko nikad ne misli o tome kaj bu s tim ak supply chain pukne.
Ima o tome kilometri dokumentacije po netu.

A kad pogledam novine, neki dan vidim u 2023 neko u HR popljugal email od nigerijskog princa, opet. Nakon 30 godina upozorenja.
I onda mi vele kak sam ja paranoik, i da se brinem bez potrebe oko pizdarija.
A imao sam priliku vidit sve nabrojano, pa i frenda od frenda kaj me prvo htio zaposlit, pa kasnije reko a jbg. more i doma to napravit a nama dat pristup, lol.
Bilo mi jako sumnjivo to, reko idem malo amere pitat koji k ovi delaju budalu od mene, tek tolko da znam kud to sve ide..
Citiraj:
>Some dude wants to host his nginx or whatever in my house, pays cash. Worst case?
>2min
>He's gonna steal all your code, use your machine to rob someone, provide you with evidence that YOU robbed someone, and you get to work 2 additional jobs just to pay his racket.
>K
>Cheers
madwifi je offline   Reply With Quote