View Single Post
Staro 07.02.2023., 19:52   #1205
Lungz
Registrirani Korisnik
Moj komp
 
Lungz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Županja
Postovi: 400
Citiraj:
Autor ansha Pregled postova
K model je uvijek bolji ako ti nije mrsko izgubit nesto vremen na stelanje procesora.
Default postavke uvijek daju previse napona, kod K procesora ti odredjujes i takt i napon, mozes ga namjestit da radi na isom taktu kao non-K model al uz nizi napon pa ce naravno biti hladniji i manje trositi.
To znači da non-K ne mogu podešavati? Možda samo power limit?

No svakako, ne bi trebalo biti problem od K napraviti non-K u vidu koliko topline generira s jednakim performansama?

Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Tako je, slažem se s kolegom anshom, ja sam svoj 13600K undervoltao za 0.1V bez problema, procesor je i nadalje brz na 4.5Gz s maksimalnom temperaturom oko 70°C u testovima tipa Cinebench.
Power limit nije dovoljan, moram baš se igrati s UV-om?

Citiraj:
Autor markecSMB Pregled postova
U igrama ti svi procesori troše tek malo više od 100W na AUTO.

Na kužim to ne bi htio da ti se grije soba, a razmišljaš o grafičkoj od 450W?
Al da se i ona na nekih 300W smanjit. Nove AMD grafike se nedaju dobro undervoltat i limitirat po TDP, tako da ako ti je grijanje i tišina prioritet odi na nvidiju.

A i intel kad se poigraš s njima manje troše od AMD te su znatno brži na manjoj snazi.
Pogledaj ovo, https://www.youtube.com/watch?v=H4Bm...nel=der8auerEN
Gledao sam neke gaming benchmarke koji pokazuju i po 50W razlike. Nažalost nigdje ne mogu naći i7-13700 vs i7-13700k usporedbu.

Svakako bi 4090 limitirao. Upravo ona i je razlog što se oko CPU brinem jer će svaki W postat bitan kad se ide u toliko veću potrošnju. A razlog zašto razmišljam o 4090 je jednostavan, jedino ona mi može dati smooth 3440x1440 120Hz gaming. Druga opcija mi je 4070Ti, ako ću se "pomiriti" s 60+ gamingom, tu se još lomim.
Lungz je offline   Reply With Quote