View Single Post
Staro 07.02.2023., 16:30   #1201
Lungz
Registrirani Korisnik
Moj komp
 
Lungz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Županja
Postovi: 400
i7-13700 vs i7-13700k + Z790

Ako je K CPU stock, u igrama, koliko se može očekivati cca veće temperature i potrošnja, a koliko generiranje topline (znam da je ovo teško reći koliko, ali ono jesu zanemarivo ili ipak primjetno različiti)?

Ako smanjim power limite na K CPU da budu isti kao non-K, mogu li očekivati iste temp, potrošnju i toplinu ili i dalje više?

Naime, za neznatno vise € mogu uzeti K, koji mi ne treba i neću OCat, no ako nema minusa uzeo bih, zašto ne. A minusu su mi veća potrošnja, temperature i najviše što ne želim - veće zagrijavanje sobe kod igranja.

Guglam satima i ne mogu naći odgovor pa ako može netko pomoći kod odluke?

Bonus pitanja - može li se smanjiti power limit na non-K (različite odgovore sam našao)? Kakav je i5-13600K u odnosu na i7-13700 po pitanju temperature/topline/potrošnje?

Kao referenca, trenutno sam na i7-8700+GTX 1080 i prezadovoljan sam navedenim karakteristikama, soba nikad nije prevruća, no kad gledam koliko je TDP porastao, strah me pretvoriti sobu u peć. GPU će također ići upgrade i to možda all in na 4090 pa sve skupa djeluje previše extra topline.

Zadnje izmijenjeno od: Lungz. 07.02.2023. u 16:37.
Lungz je offline   Reply With Quote