View Single Post
Staro 07.02.2023., 11:51   #2059
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,932
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
I ja sam u identicnom smjeru razmisljao. To je bio jedan od vecih razloga zasto sam presao sa starog kompa na ovaj koji sad imam - na 5600g sa 32GB meme mogu zavrtiti i virtualni cluster ako treba, ovo cudo guta sve kaj mu dam. Za skoro bilo sto naucit - dovoljno. Da cijena struje tu gore nije tak jebeno visoka vec bi bila 3 mini kantice (NUC ak se dobru cijenu nade je brutala al su vecinom preskupi).

@geronimo_2 > imas gresku na FS-u. Odradi manualni fsck > povecao si particiju al ne i FS (gparted ga nije prosirio jer je detektirao gresku na FS-u). Nakon toga - smanji sa gpartedom particiju i opet povecaj - ovaj put ce povecat i FS. Ak si avanturistican koristi resizefs u CLI-u. Iako moze biti da si shebo root reserved space i sad zato sizi....i to se da popraviti ali suma sumarum - ak ti nije bitno sto je u tom VM-u - brisi i pocni ispocetka.

P.S.- Disk ti je i dalje samo 24GB? Zasto MBR i EFI? Ili MBR bez EFI particije (klasicni boot) ili GPT disk - UEFI Instalacija. Onda se i EFI particija koristi. Moj savjet - postavi sve ispocetka - ovaj put kak spada.

sve je namjesteno onak kako VB i linux mint stave po defaultu. nista ja tu ne diram po dizanju niti znam kako i sta.
koristim tu virtualku doslovce za 2 namjene. nikakvi programi unutra dodatni i sta ti znam, dapace jos i skinem libre, thunderbird, i ostalo sta mi ne treba i tako sam sad i dobio preko 1gb free.

15gb mi je vise neg dovoljno. digo sam na 24. samo da rjesim da on to vidi i na konju sam.

al da, ocito neznam jer sam linux begginer, pa bolje da odem iz 0.

nemam ni vremena ni volje dizati znanje oko linux-a, pogotov sad kad nemrem mrdnut doslovce zbog potomka.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote