View Single Post
Staro 25.01.2023., 10:20   #3360
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,023
Citiraj:
Autor micek_kc Pregled postova
Znaci od početnog paljenja na 915, do informiranja o mehaničkim tipkovnicama, do nagovora člana foruma JuiceBox
da dam priliku Q3 je prošlo jako kratko i nakon probavanja 915 na slijepo sam naručio Q3 sa Brown switchevima i za sad je ok. Probati ću još malo kasnije sa blue i silver da vidim koje mi najbolje leži.

Modabilnost ove tipkovnice je ključ. Ukoliko te ne mori jako da ti tipke budu backlit(znači da RGB svijetli samo oko tipki ne i kroz njih) onda ću kroz koji dan imati riješenje od pimpmykeyboard za custom CRO Layout keycapse. Već sam imao riješenje za ABS side print backlit CRO custom layout sa maxkeyboarda, ali su tražili 95$ što je za ABS kriminal cijena.
Čini se da i mene čeka slična sudbina

RGB (ili općenito backlit) mi nije uvjet, ne tipkam u mraku nikad. Koristio sam kratko MX keys bijelu, znači to mi je bilo katastrofa (trebao sam uzet crnu)
Siva slova na bijelim tipkama = slab kontrast = vidim dobro samo u mraku sa backlitom. Prodao sam ju nakon mjesec dana.

Ako ne koristim backlit onda na capsima moram imati dobar kontrast (bijeli znakovi na tamnim capsima ili crni na bijelim)
Ako ću koristiti backlit (obično su znakovi tada neke blijedosive boje) onda hoću da bude custimizable (per key) pa da ga iskoristim pošteno, a ne samo da svijetli ko ringišpil

Na stock Q3 bih vjerojatno isključio osvjetljenje, ovo što svijetli samo ispod tipki mi je nepotrebno, pa čak i ružno.
Switch mi se sviđa clicky, čitajući sam procijenio da bi mi Kailh Box White odgovarali, naravno treba probat. Već vidim kud sve ovo vodi...

micek, hvala što dijeliš dojmove i informacije
Što je s onim wasd capsima za 65$?

Čak mi je zanimljiva opcija blank capsa i onda graviranje laserom, ali ne ovi od wasd jer čini mi se da s njihovim to ne fercera (zbor UV coatinga?)


Citiraj:
Autor 1samek Pregled postova
Slažem se skroz da je kopija, naručio sam ju pa ću vidjeti na što to liči :-)
Svakako javi dojmove!
SPLiFF je offline   Reply With Quote