View Single Post
Staro 15.12.2022., 14:49   #149
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,956
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Jesi siguran da nema signala nikakvog na coaxu kad smo ištekaš multiswitch iz struje?
Ha, mislim mogu jos probat odvrnut COAX F-konektore da budem siguran ali ono, ako mu i to smeta onda je ta silna zastita u PREMIUM kabelu (ovaj premium coax ima pletenu zicu i jos aluminij okolo) je u biti banana.
Al ok probat cu i to

Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Da li imaš kakvih opcija na AP-u i/ili switchu da prebaciš s auto negotiating na 1000 full duplex/half itd., čisto da promjeniš neku opciju? Neznam da probaš neki dummy switch ubaciti između u boravku, iz zida u switch pa iz switcha u AP, a struju uzet preko strujnog a ne poe.
Probo sam forsati 1Gbe Full duplex na switchu za taj (ili neki drugi port) ali onda se uopce ne prijavi, samo na Automatic uspije ili kad rucno stavim Fe/100 Mbit...
Taj AP nema opciju za strujno napajanje, samo PoE+
To je ovakav AP (samo je moj noviji model U6+LR koji je Early Acess serija pa nije jos sluzbeno na WEBu)
https://store.ui.com/products/u6-lr-us

Ali dao si mi jos jednu ideju, imam jos jedan Ubiquiti PoE+ swithc (na prodaju je pa ako neko treba 8 port PoE plus EdgeSwitch nek se javi ) pa cu probat njega na tavanu ustekat (imam patch panel na tavanu i kabel do patch panela radi ok tj. na njemu se AP spoji 1Gb tako da taj dio instalacije prvih 14m je ispravno) da vidim hoce to pomoc da preko njega ide PoE+ (premda nebi smjelo jer ako radi u garazi na 55m udaljenosti mora radit i na 34m ali OK spreman sam sve isprobat...

Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Jbg, ovo je jedna od onih situacija di bi bilo bolje da ne radi uopće, nego što radi ovako polovično
Da, kad ne radi uopce onda bar znas sta popravit, ovako su cisti Gremlini .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote