View Single Post
Staro 14.12.2022., 20:14   #7858
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,180
Citiraj:
Autor Miki9 Pregled postova
Meni kad stavim na 1x, minimalno snimi na 8x, jer drive ne može niže od toga, "premoderan je".
Vjerovatno si u pravu iako moguce i da je do medija. U svakom slucaju po mom iskustvu neizbirljive optike citaju i 8 a cesto i prženo na vecoj brzini, a bome i rw-e. S druge strane izbirljivima uglavnom nema pomoci i ne citaju ništa osim nekih predpotopnih 1-4x relikvija tipa traxdate (zlatnih dabome) prženih prije 10-15 godina. Uglavnom su takve optike po sjecanju radile probleme sa przenim cd-ima i davnih dana kada su bile nove i takve marke su se uglavnom kod mene zaobilazile (I am looking @ you LG, "wink wink").

Btw generalno se slazem s tobom i za stripove (trenutno sam pri kraju sa svojom NN kolekcijom od slobodne) a bome i za hardver. Lego kockice su me srecom zaobišle iako ih imam na tavanu veliku kutiju koja ceka da klinka naraste jos malo A vezano za gamere iz 90tih iz prve ruke moram priznati da si na dobrom tragu, jedino kaj tu postoje koliko sam skuzio dvije kategorije :

a)oni kojima fali originalni filing iz mladosti (znaci time correct hw, uz popratno štekanje, krckavi hardovi i zujave optike i sve drugo kaj ide sa tim tipom dozivljaja)

i

b)oni koji su se nagledali štekanja ko klici (that's me) i sad slažu "dream" konfe koje vrte sve 16 puta brze nego je bilo u mladosti sa svim postavkama na max, i kakve je imalo mozda 5 ljudi u citavoj drzavi (pod uvjetom da su uopce postojale u tom vremenskom periodu).

Svakako mislim da ovaj naš hobi uopce nije loša investicija longterm, posebno kako stari hw ipak malo po malo krepava, topi se za zlato i slicne gluposti. Tako da dok su cijene u razini malo jaceg odlaska u birtiju ili nedaj boze kladionicu i slicne gluposti na koje ekipa drobi lovu masovno, uopce ne vidim neki problem. Radije si piknem stari thinkpad ili neku agp grafulju i igram se s njima par sati/dana dok ih uglancam, iztestiram i sve kaj ide u paketu
Alien_200581 je offline   Reply With Quote