Tema: Automobili
View Single Post
Staro 06.12.2022., 10:50   #64688
Tumor
prof.dr. gospodar svemira
Moj komp
 
Tumor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 382
Meni se nekako sve vise svidjaju PHEV, odnosno plug-in hibridi. Osim njihove cijene naravno.
Vecinu kilometara odradim po gradu i onda je taj domet od 40-60km koliko imaju na struju (po podacima) sasvim dovoljan za jedan dan gradske voznje. Ako i "zafali" uvijek je tu benzinac. Zivim u kuci, pa mi nije problem punjenje.

Kada idem van grada negdje na put ne moram planirati punionice i strepiti da li cu imati gdje napuniti struju jer ima i klasicni benzinac, a benzinskih ima svugdje. Znam da prilikom rada na benzinskom motoru trosi vise (a i slabije ide) od klasicnog ICE sa istim motorom zbog povecane tezine, ali to mi je s obzirom na omjer voznje struja/benzin sasvim jos uvijek prihvatljivo jer kao sto sam napisao vecina kilometara je u gradu. S druge strane kada se oba kombiniraju tu je lijepa snaga.

Uglavnom, meni se cini nekako je bi meni trenutno najbolje "sjeo" neki PHEV jer vecinu vremena mogao bi na struju, nije mi problem puniti, a kada zatreba tu je uvijek benzinac i ne moram strahovati zbog dometa, punionica, guzvi na punionicama i slicno.
Nemam namjeru tako skoro mijenjati auto, ali kada bude vrijeme definitivno cu dobro promotriti i ponude plug-in hibrida.
__________________
If you are not paranoid you don't have enough information
Tumor je offline   Reply With Quote