View Single Post
Staro 29.11.2022., 05:06   #74
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,591
Citiraj:
Autor Max Rockatansky Pregled postova
Može pojašnjenje ? Vidio sam takav slučaj za neki od modela routera, nešto da se mora najprije odspojiti sa mreže da bi dozvolio promjenu lokalnih IP adresa ? To je to ?

Nisam još u toku, sad počinjem pratiti temu jer na jednoj lokaciji bi trebali promijeniti providera, postojeća HT optika i ugovor, ali se još čekaju uvjeti raskida.
Custom IP adrese su mi od kurcijalne važnosti zbog file servera i kompova koji moraju imati fiksne IP adrese (distributed rendering) a i navikao sam na dosadašnji DHCP opseg. To je do sada uvijek bilo konfigurabilno pa sam malo zatečen.
ovako informirao sam se kod t-com tehničara i kod a1 tehničara, a i u stvarnom vremenu prilikom uključenja je ispalo ovako: tehničar zove centralu a1 centrala zove centralu t-coma ovi joj daju podatke za ont i nakon 2 pokušaja se spoji,
što je za optiku najbitnije, iskratelov u92 router je router sa osnovnim postavkama nema dekta i ostale đinđe, vezu drži dobro puca samo
kod promjene ip adrese,
ip adresu routera izgleda može promijeniti jedino tehnička podrška, dns server moraš promijeniti jer ovaj od a1 je stvarno za k.... portforward se lako podešava i radi uredno,
u usporedbi sa t-comovim gb vezom prvo otvaranje stranice ima kašnjenje oko 1sekunde, sve iza tog prvog otvaranja je trenutno,
sutra ću isprobati kako radi sa pametnim swichom, dali ide tv i internet preko swicha - pa javim,


wifi veza na oko 5m od routera sa dlink x1850 ax1800 wifi 6 mi je (mogla bi biti veća na technicoloru kod t-coma je bila preko 500, ali on je imao 4 antene ovaj samo 2):



televizija i internet preko TL-SG108E ne rade odnosno hrt1, hrt2, nova i doma štekaju ostalo sve radi normalno sa postavljanjem vlan id ili bez -čudno ali istinito.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 29.11.2022. u 11:58.
skalar je offline   Reply With Quote