View Single Post
Staro 21.10.2022., 19:19   #1723
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Ne vrijedi, skuplji je 70% od 5600G. S obzirom da je riječ o igrama teško mi je zamislit situaciju, pa i u daljoj budućnosti, gdje će ti taj 5600G biti nedovoljan a 5700G dobar.
To je kao da sad negdje si u banani ako imaš R5 1600 ali sa R5 1700 si na konju . Da je skuplji malo da, ovako nema smisla po meni. Ali ti si izgleda već odlučio pa sretno sa kupovinom
ne, nisam odlučio. i dalje važem i dalje čekam čudo kako će doći do kakvog ozbiljnijeg pada cijena. ali ono što mi je neka prva stavka, kako sam već napisao, da će 5700 biti bolja opcija u momentu kada budem mogao uzeti novu grafičku.

ovo sa tvojim primjerom r5 1600 je potpuno točno, jer kada sam prešao sa a10 5800 na r5 2600 to je bilo čudo.

ovdje, koliko god čitam, 5700 je svagdje u prednosti po postotcima, no jesu li ti postotci vrijedni 900kn razlike, to me muči.

ali svakako bilježim tvoj odgovor kao i @Sn4k3-ov.






edit: sad gledam u pozadinit sve te usporedbe i k'o zavraga, svi uspoređuju igre a na kraju negdje spomenu rad u drugim programima i testovima. i ispada da je r7 skoro svugdje za mrvu bolji, za frejm, dva, tri. naravno, na high postavkama ima igara koje idu i velikih 14 fps-a na oba procesora.
no kada dođe benchmark, renderiranje onda r7 ipak pokaže rezultat boljeg (?) hardvera, jezgara, threadova.


ne znam... 900kn razlike nije malo, ali mi ne omogućava nekakvu drugu kombinaciju novog (običnog) procesora i postojeće grafičke (rx580) za taj htpc, a sebi uzeti neku iole kvalitetniju grafičku.

treb'o sam kupiti nekakav android stick i riješiti se muke...

Zadnje izmijenjeno od: viking.software. 21.10.2022. u 20:17. Razlog: dodatak
viking.software je offline   Reply With Quote