Tema: Putovanja
View Single Post
Staro 09.10.2022., 20:54   #614
dragutin985
Premium
Moj komp
 
dragutin985's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 172
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Ja sam bio prošle godine poslom na 2 mjeseca pa je bilo i malo Grčke i Albanije usput.

Hrana im je vrhunska i prilično jeftina za naše standarde.
U samom centru na trgu ti je kuća majke Terezije, ona 2 jedrenjaka na Vardaru u centru, pijaca u centru pod obavezno obiđi. Sve građevine i spomenici su ogromni i monumentalni, kopija grčke u malome.
Mada je u Skopju sve umjetno i nedavno sagrađeno, ostati ćeš vizualno iznenađen ... pozitivno.
Ako voliš planine ... Imaju 6-7 planina i vrhova sa 2400-2600mnv. Popeo sam vrh Pelister s 2600mnv na Baba planini. Priroda je nevjerojatna.
Kruševo - Tošin grad, klopa, bircevi, restorani. Tamo ima neko uzletište za paraglaiding ... Sjecam se da je bilo padobrana i zmajeva na sve strane.
Ohrihdko jezero i grad Ohrid. Tamo imaš samostan koji se turisticki obilazi, a onda ti je i blizu Albanija i mjesto Korče s poznatom pivovarom ... pivski grad sa hrpom dobrih beerhouse s pivskom klopom.


Glede jezika ... Na pocetku ih ništa nećeš razumjeti. starije generacije uglavnom govore i razumiju naš jezik dok mlađe generacije ne.
Al nakon par nocnih izlazaka brzo se i makedonski proprica 😆
Hvala na preporukama, ohrid je u olanu jedan vikend se zaletiti, a grcka, albanija ovisno koliko ce se imati vremena. Za hranu vec cuo da je i odlicna i nekih 30-50% jeftnija nego kod nas..tako da, ako nista drugo, uzivat ce se po restoranima

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
dragutin985 je offline   Reply With Quote