Tema: Iskon
View Single Post
Staro 19.08.2022., 23:25   #6240
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,421
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Ma može netko I de verziju ako zna njemački. Inače int ima više jezika ali najbitnije engleski pa se danas sutra može i prodati lakše.

Ja sam nedavno na forumu prodao 7590. Odlični ruteri, 7590 je bas mrcina. Svi oni imaju sve u jednom. Od sekretarice, interne telefonske centrale, fax to email, nas, dlna media centar, vpn, ddns ma nema šta nemaju

Sent using Tapatalk
Postoji bitna razlika između DE i International verzije.
Nije samo Hardwareska nego i Softwareska.
Jedan razlog je pošto u švabiji ISPovi za IPTV uslugu koriste DHCP vrstu veze dok kod nas i u ostalim EU državama zna biti Bridged,Static ili DHCP.

E sad možeš ti taggat VLAN ID i napravit novu LAN grupu za IPTV na DE verziji ali to nije sve jer ima više postavki IPTVa osim Bridgeane konekcije a to su:

Priority
IGMP Snooping
Multicast Routing
FastLeave
RTP Protokol

Dvije najbitnije su Priority i RTP Protokol a to nemožeš odraditi na DE verziji iako možeš upogoniti MaxTV ili bilo koji drugi.
Problem koji će se pojavljivati je kad netko krene SpeedTestat,skidat Torrent ili bilo šta drugo što jede sav Internet Bandwith a to je zamrzavanje slike,pad FPSa ili potpuni gubitak IPTV usluge sve dok klijent neprestane sa downloadom/uploadom/torrentiranjem.
Ovaj potpuni gubitak IPTV usluge je vrlo očit na ISP ruterima npr. na SpeedPortu svako mjesec do dva dana sve prestane raditi i moraš čupat iz struje MaxTV STB pa nekada i Resetirati SpeedPort ruter dok meni na Asusu samo piči mjesecima bez posustajanja.

Primjer u Asusu za postavljanje IPTV usluge
https://i.imgur.com/NxJTHoM.png

Zašto je ovo vrlo važno pa evo jedan razlog.
Tipa kad ja ugasim MaxTV STB dobijem full 84 Mbit u Downloadu/Torrentiranju.
Ali kad se MaxTV STB upali i prebaci se na tipa recimo HRT1 Max download zna spasti za 6Mbit pa čak ako se prebaci na NatGeo,RTL ili NovaTV Download po Speedtestu/Torrentiranju spadne još za 4Mbit do 6Mbit što upućuje da neki programi imaju veći bitrate.
Kad bi ugasio ove gore navedene opcije nastali bi problemi koje sam već opisao.

Prije otvorenih xDSL profila ja sam se stalno syncao na 68Mbit Download i 16Mbit Upload iako po niti jednom Speedtestu/Torrentiranju nebih nikad prešao 52Mbit Download i 11Mbit Upload bio MaxTV STB upaljen ili ugašen što upućuje da je bio rezervirani bandwith za IPTV uslugu a sada sa otvorenim profilima toga više nema ali i s ovim starim načinom nastajali bi isti problemi ako nije uredno konfigurirano.

Zato baš iz tog razloga postoji International verzija sa gore navedenim opcijama ili npr. kod TPLinka EU verzija koja u sučelju ima IPTV opciju.Možda se nevide te opcije kao u Asusa a kad se konfigurira IPTV usluga tebi ih daleko od očiju enablea.
E i da nemožeš preflashat DE verziju u EU/International

Citiraj:
Autor Roso Pregled postova
@Mario92
Jesi li morao zvati SZK da te prebace u bridge mode?
Prije nekog vremena sam slicno pokusavao sa Asus routerom, čak i Nikkya privatno gnjavio, ali nije uspilo...
Koji Asus router je u pitanju?
Iskon/HT FTTH sa ONTom ili pak xDSL?
Ako imaš svoj PPPoE Username i Password vjerovatno nešto krivo radiš.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,3,

Zadnje izmijenjeno od: Karlo666. 19.08.2022. u 23:54.
Karlo666 je offline   Reply With Quote