View Single Post
Staro 08.08.2022., 20:37   #3650
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,871
Na kraju sam prilicno zadovoljan s Fire HD 8+. Tim zadovoljniji sto nisam isao na 10+ jer bi mi definitivno bio ogroman.

Od nekih realnih mana, rekao bih jedino ekran. Razmazen sam na 1440p amoled na mobu. To mi najvise smeta kod thinkeringa i stvari koje ukljucuju dosta sitnog teksta na ekranu. Jednostavno izgleda osrednje.

Koristim ga u zatvorenom, na pola osvjetljenja. Kada gledam Netflix i sl onda ga nafrljim na max.

Tablet vrijedi tih para, nema sta. Bolje mi ne treba. Za streaming je odlican, gledam filmove, serije, yt... Ni za surfanje nije los.

Ono za sto ga jos i najvise koristim je media player/network streamer (squeezebox+LMS). Stoji na stalku na polici, screen je always on kada svira muzika, par tasker profila i voila. Lipo dostupne playback kontrole i podaci o pjesmi.

https://i.imgur.com/KfU57uW.jpeg

Baterija:
Kada ga nisam koristio kao always on tablet/daljinski, nego kao obicni tablet, trajala je oko 7-8 dana i 10ak h sot-a.
Sada sa dosta statickog upaljenog ekrana blizim se 6 dana i ~15 h sot-a. U 20ak dana sam napravio nepuna 2 normalna ciklusa pa nemam puno podataka.

Storage, 20GB free od 26GB ukupno. Nemam igrice, ali imam sve appove kao i na mobu.

Bezicno punjenje radi sasvim dobro, imam dock za punjenje mobova i satova pa mi je cilj bio iskoristiti i taj feature.

Wifi signal odlican, spaja se na 5GHz, nema greske.

Ukratko, dobar budget tablet, 4/5 rekao bih.


A sad malo o modificiranju:
Google usluge idu gore sasvim normalno, instalira se 4 apk-a i bok.
Sa DNS66 appom blokiram kontaktiranje amazon servera i to zasad radi, ne bi trebao dobivati updateove.
Postoji hack za home tipku i koristenje custom launchera i to zasad radi bez problema.
Debloat je isto moguc u vecoj mjeri.
Reklame su na lockscreenu i ne moze ih se jednostavno rijesiti osim gasenjem lockscreena ili koristenjem tipa DNS66 appa. Kod mene je lockscreen ugasen iz prakticnih razloga.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 09.08.2022. u 08:31.
xlr je offline   Reply With Quote