View Single Post
Staro 17.06.2022., 16:34   #32
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Imam nekoliko digitalaca u opticaju
1. Casio Edifice EBD-500 https://casiofanmag.com/edifice/ecb-500/
Bome Lewis,

u digitalcima si poduze, a cini se da je Edifice, za kojeg do neki dan nisam ni cuo kao seriju, prepun lijepih modela. Zanimljivo kako ti je "IR" model uletio, jesi li ga bas ciljano zelio imati, ili si ga, takoreci, s nogu kupio?

Jedan od sajtova, za koji si dao poveznicu je odlican, cini se da kronoloski prati sve modele, bas sam zelio prolistati, da probam naci/prepoznati posebni Casio koji sam imao, koji je imao "morski tajmer" ili ti spiralu grafiku, koja se okretala, a sam sat je imao veliki zuti gumb, s kojim si okidao. Nemam pojma cemu je sluzili, bilo je previse satova, ali ostao mi je poseban u sjecanju.

__________________________

E' sad, malo povijesti, sigurno ce se jos netko sjetiti. Nekoc s kraja 70-tih, pocetak 80-tih, ako nisi isao u inozemstvo, ili ti je rodjak/inja nosila sat koji si narucio, pozelio ili trazio, ostali su ti samo komisioni ducani, ili sverceri na autobusnim stanicama, ili sajmovima. To su oni likovi, koji stoje u baloneru, te kad povucu ruku prema tebi, vidis od sake do bicesa, na svakoj ruci po desetak satova + oni koji vise iznutra, ili ti kaput otvoreni ducan satova

Quelle/Neckerman/Otto godisnji sezonski katalozi, debljine telefonskog imenika, imali su i posebnu kategoriju satova, pretpostavljate, najnovijih digitalaca. A isti su prosjecnom klincu, oduzimali dah kad je gledao dizajn, funkcije, te sve umotarije koje su imali na sebi. Spomenuti katalozi su bili najbolje ogledalo, sto se nudi novo na trzistu, jer DE trziste je pratilo sve novine.

Komisiona u Ilici i Vlaska, mamili su iz izloga poredanim digitalnim satovima, medju kojima su obicno atrakcija bili digitronski. Romi su isto znali po stanicama imati izvana digitalce.

Jako dobro vrijeme za digitalce ali i za raznu potrosacku dolazi ulaskom Djutica, ili ti duty free ducana, jer je po prvi put, masa je mogla kupovati bez putovanja, stvari koje nija mogla ni zamisliti prije. Posebno u zracnim ili hotelima, tamo su se znali naci mrak satovi. A dobar je bio i djutic na Jelacicu, mislim u prostoru u kojem je sad Kras, ili Knjizara.





.
Visage je offline   Reply With Quote