View Single Post
Staro 05.05.2022., 14:45   #24
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,107
...

U svemu tome još nedostaje jedna jako jako bitna stvar. A to je koliko košta pored tih dijelova 1 sat servisa? Mislim na režije (struja, voda, grijanje čistoča, najam, čistačica), amorizacija, plače, školovanje, gablec, tramvaj, božičnica, bolovanaj i sl. Odnosno može li to isto ko lubenica placu? Na kriške? Njam Njam reče naš junak iz priče.

Lako je izaći na kraj sa herdverom no teško je sa ljudima. A vjeruj malo iskusnijem na tom polju. Od 100% kvarova 20% je uzrokovano hardverskom greškom a 80% je ljudski faktor. Prema tome ne smiješ te stvari primati osobno. Uzmi to kao jednu vrst terapije ili što ide u rok službe ali je ipak pametno prvo analizirati gdje je glavni pacijent. Nažalost ti to nitko neće posebno platiti, već je i to jedan od elemenata gore navedene satnice. Odnosno da si potrošio recimo dva sata na kavu, pivu ili čevape sigurno bi se u međuvremenu printer jednako tako popravio sam od sebe.

Budučnost će pokazati tko je u pravu na ovo hipotetsko pitanje. Što se tiće curenja, lako je moguće jer svaki drugi dan nam dođe neki drugi Mali Perica što misli da je dovoljno izbušiti kazetu i rupu zaljepiti salotepom. U čemu bi so ovaj razlikovao od svih drugih istomišljenika. I naravno uvjek je netko drugi kriv. Sa druge strane tehnologija se mijenja iz dana u dan, jednako tako i uputsvo i pribor za samopunjenje.

Danas u setu dobijete i igle, šprice, rukavice, konusne čepove, odgovarajuće svrdlo + adapter za vađenje čepova itd. Jednostavno da jednostavnije ne može biti. A jučer ste otvor zatvarali pištoljem za topljenje plastike. Naravno najpametniji su to radili salotepom. Posljedice znamo.

Pozdrav, Adriatix


Jedan od oglednih primjera mrezno arhiviranog duela i prepoznatljvog izricaja, prije 16 godina, a ima i pokojeg PCE forumasa:

Toner s bizarno izbusenim rupama zacepljenim izolirkom, iz kojeg sipa prah na sve strane (po printeru, naravno), napunjen po 70ti put (2005)




...
Visage je offline   Reply With Quote