View Single Post
Staro 20.04.2022., 01:16   #42818
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Skini kotac.
Nemoj izvlaciti pakne.
Pogledaj kroz klijesta kocnica jel ti vire cilindri. Vire ako ti pakne nisu skroz uz ruba klijesta s obje strane. Vjerojatno vire i iako je mali razmak jasno ces to vidjeti ako gledas pod ispravnim kutem i u svjetlo. Vidjet ces kako ti svjetlo probija izmedju pakne i klijesta.
Ako vire, gurni ravni sarafciger izmedju pakni (dakle izmedju pakni, ne cilindara) i naguraj pakne skroz do klijesta tako da cilindri ne vire. Nece paknama nista biti od sarafcigera, a i ako ih izgrebes nije bas bitno. Radio sam to n puta, nikad problema.
To bi trebalo rijesiti problem tj vratiti kocnicu u prvotno stanje.
Ako su ti kocnice i dalje gnjecave onda ili su jeftine kocnice ili imas zraka. Najvjerojatnije oboje. Kako ti je Nik rekao, konzultiraj frenda koji zna sto radi ili servis. Nije da to ne mozes sam ali ako se vec oces zajebavati onda prvo konzultiraj youtube tutoriale i nabavi crijeva, kljuceve, tekucinu i racunaj da ce ti to trajati 3 sata jer ces zajebat najmanje pet puta prije nego skuzis. Ako ti se da, go for it. Uvijek se mozes voziti samo s jednom kocnicom


Naglasit cu kriticno tj stvari koje mozes jako zajebat:
Ne guraj cilindre u klijesta direktno nego uvijek preko pakni.
Ne stici rucicu kocnice dok ti nije kotac namontiran tj dok ti rotor nije izmedju pakni.
Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
jel netko ima prijedlog za bicikl bez pedala za klinca od 2 godine?
Decathlon, mislim oko 50ak eura. Ima gumene kotace za razliku od nekog slicnog koji je bio u Lidlu koji je imao plasticne kotace sto sam preskocio. Iako, mislim da je taj bio i 100tinjak kn jeftiniji ali ja bi ga preskocio.

Za taj uzrast (2-3god) je mozda bolji romobil s 3 kotaca. Isto 50ak eura u Decathlonu iako ima ih puno modela, jeftinijih i skupljih.

Generalno, bicikl mi se cini zgodniji za "off-road" tipa Maksimir, a za stazice po kvartu (asvalt) romobil.

Ako dijete jos nema napunjenih 2godine i bas hoces "bicikl" onda mi se cini zgodniji onaj plasticni "motor" koji se ne moze prevrnuti tj ima dva plasticna siroka kotaca, a opet ga se vozi ko bicikl s nogama sastrane. Al mislim da ce to prerasti do 2 i pol godine ako ne i ranije. Cisto kao opcija, a mozda i jos netko cita pa ga zanima za manje dijete.

Imaj na umu da kod tako male djece to nije bas tak trivijalno i ovisi kolko se bavis djetetom na biciklu/romobilu i kolko je dijete zainteresirano za tako nest.
Isto, nije svejedno jel dijete napuni 2 godine, tj sazrije za tako nes, u trecem ili devetom mjesecu jer po zimi ce se puno manje voziti pa ce skil i ici sporije gore.
Ugl, romobil mi se cini puno prakticnijim pa razmisli kao alternativu ako ne i prvi izbor.

Zadnje izmijenjeno od: hash. 20.04.2022. u 01:36.
hash je offline   Reply With Quote