Tema: Automobili
View Single Post
Staro 30.03.2022., 11:40   #60542
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Citiraj:
Autor b1tterman Pregled postova
Imam na kući solarno i punjač koji koristi to, a po noći jeftina tarifa. Vozim se skoro za badava. Kad god prođem pokraj benge mi bude nekako toplo oko srca
Sad badva.....



Uzmimo cijenu tog automobila u rh, uzmimo cijenu solarne eletkrane i budemo došli na nekih 500k kn?

Za 200k kn kupim vrhunski dizelski stroj, a tih 300k kn razlike u gorivu NIKADA neću potrošiti. Tako da to badava ili skoro badava ne stoji jer se inicijalna investicija ne može niti smije izuzeti.

Štoviše i nankon 10 godina taj isti dizelsko stroj će raditi i neću morati u neke ogromne investicije kao promjena seta baterija itd....

Cijeli koncept EV je iznimno skup i preskup te apsolutno ne rentabilan ako se uzme sve u obzir. Jednog dana kada počnu raditi aute normalne veličine za normalnu lovu i struja postane full jeftina onda da, a do tada viva la nafta.

Iskreno u ovoj banana republici od rvatistana očekujem da će se popularizacijom solarnih elektrana uvesti neki oblik poreza na iste. SumLJam da će se HEP tj. država odreči silnih milijuna.
Hamm je offline   Reply With Quote