Tema: Koji UPS
View Single Post
Staro 05.03.2022., 12:58   #360
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,847
Stress testirao sam ovog CP-a, pali gasi na sklopku i nece pa nece da umre. Fuck it!

Ok, zajebao sam se jer sam bio skrt istresti okruglih soma eura za NAS+UPS kombo. Prvi izbor mi je bio SMT750I koji je tada bio nemalih 2500+ kn. Danas ga kod nas vise i nema za naci osim u Telebitu (prije 4mj. sam ga pikirao u Futuri).

Sada, prije nego istresem tih 2500-3000 kn, imam i par pitanja poucen ovim failom od CP-a. Sad mi vise nije tako svejedno.

- je li moguce da je taj UPS lezao na nekoj polici godinama pa da zato baterija sere zbog starosti? Se to uopce smatra starom baterijom, UPS koji lezi i nista ne radi? UPS je stigao s baterijom punom oko 50-60%.
- je li kupovina UPS-a zapravo lutrija sto ces dobiti ili to ne igra ulogu kod olovnih baterija ili skupljih modela koji imaju vanjski/fizicki battery connector (mogucnost iskapcanja baterije dok leze na polici)?
- ili je sve ovo samo rezultat tvornickog peha i nemam o cemu brinuti kod nabavke sljedeceg UPS-a, nego samo reklamirati ovog i prst u uho s nabavkom kvalitetnijeg?

Kao sto se moze pretpostaviti, UPS mi jako igra ulogu zbog NAS-a i nemam izbora nego povecati ulog i uzeti nesto drugo. Cifra do koje bi isao je 3000kn i oko 500W. Realno, nemam potrebu za vise od toga. Obavezno mora biti fanless u idleu/standbyju, to ne mogu dovoljno naglasiti! Za te pare mora obavezno imati mogucnost jednostavne promjene baterije.

Onda, SMT750I ili ima nesto pametnije od toga?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote