Citiraj:
Autor xlr
Kolega je poslao krivi link
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=48114
Prije par mjeseci imas moj slucaj kojeg sam opisivao i raspitivao se za ups a imam skoro pa isti slucaj kao ti: 4g net (nema parice), komplet kucna mreza (ruter, switch, raspberryji), 2-bay nas, komp i multimedia (shield, chromecast) na ups-u koji ima 4 suko uticnice i koristim produzne letve. Pisao sam i o smradu ups-a koji stoji u dnevnom boravku, bolovima u glavi itd itd...
Ono sto si zaboravio, a stavi naglasak na to - da ups ima usb vezu i da ga tvoj buduci nas moze prepoznati kad ih spojis. Na taj nacin ups moze sigurno ugasiti nas ako mu se isprazni baterija (npr nisi doma, nestane struje itd itd). Bitno da se diskovi sigurno ugase, jel.
Gigabitni portovi mi u ovom slucaju nemaju smisla, nemas paricu, maltene ti je mreza izolirana iza ups-a.
|
Da, pogledao sam par stranica ranije - zaista i jesmo dosta sličan slučaj
Ajde već kad je sličan slučaj - ako dobro kužim kupio si model
VP1000ELCD (baš sa šuko, ne onaj
VP1000EILCD), right?
Jer vidim da kasnije spominješ C13/C14 konektore pa zato pitam... Ako imaš ovaj bez šuka - kako si rješio spajanje npr. routera na UPS - šuko>C13/C14 konverter ili?
Ako sam dobro shvatio - UPS ti je uštekan u struju, i u UPS ti je uštekana produžni kabel sa letva...
Ja sam razmišljao upravo nešto slično iskemijati:
ZID < PRENAPONSKA ZAŠTITA (LETVA) < UPS < RAZDJELNA LETVA
Zašto UPS uštekan u prenaponsku zaštitu: jer koliko vidim UPS-ovi imaju do 500njak džula, a prenaponske letve imaju i preko 2000. Pa mi je nekako logički da prenaponsku zaštitu stavim prije UPS-a. Svašta čitam da se ne običava stavljati UPS u letvu ili letvu u UPS, pa eto, ako može da me netko iskusniji da me ispravi ili uputi
UPS:
CyberPower BR700ELCD - 125 J
CyberPower VP1000ELCD - 450 J
APC BE850G2-GR - 310 J
Letve:
APC PM8-GR - 2690 J
CyberPower P0820SUF0-DE - 1050 J
Tako da, npr., ova kombinacija mi se čini ok: APC PM8-GR letva + CyberPower VP1000ELCD UPS...?
Btw, kažeš da ti je NAS spojen na UPS... ako smijem znati, koji model NAS-a imaš? Ja planiram ubosti neki 4bay (Synology DS920+, QNAP TS-453D) pa me zanima njihova kompatibilnost sa UPS-ovima iz prve ruke eto
Citiraj:
Autor Pupo
Ja vidim use case za gigabit prikljucak, gdje moze izolirati komp od udara preko mreze iz telke, rutera, bilo cega sto je spojeno na mrezu kabelom.
|
Yup, točno to - TV mi je na drugom kraju prostorije pa onda npr. mogu TV (koji je spojen na kućnu antenu - u koju može drmnut grom) spojiti sa routerom preko LAN-a koji je zaštićen od prenapona itd.
