View Single Post
Staro 15.02.2022., 03:16   #89
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Nije tehnički gledano "prevara", ali je prljava igra pa stoga stavljam ovdje kao upozorenje... A neki od vas su ovo već vidjeli u temi o "Starim hardverom za kojim se slinilo", pa slobodno preskočite

Uglavnom, tip sa Njuške pod imenom "smthng" je najprije stavio oglas da POKLANJA raznu memoriju ... i to besplatno. Evo i LINK na originalni oglas, barem dok ga ovaj ne ukloni (stavljam sliku kao backup, za svaki slučaj)


Javio sam se na oglas za DDR3, čak sam mu rekao da i ne želim sve nego da mi treba BAŠ i SAMO DDR3, na što je ovaj rekao "nema problema, i da mora još samo nešto vidjeti i popisati jer ga ljudi zovu cijeli dan". Bilo je sumnjivo, ali kako nisam imao ništa za izgubiti rekao sam mu OK, zašto ne...

Čovjek se nije javljao tjedan dana, a kad sam jučer otvorio njegov profil vidio sam GOMILU memorije na prodaju, i to po cijenama od 250 i 300kn ... po setu.


Naravno, poslao sam mu "ljubavno pismo" i obavijestio da ga obzirom na njegove postupke budem "besplatno reklamirao" po forumima i FB grupama pa slobodno proširite ovu poruku. Ove cijene koje idiot traži su van zdravog razuma, a DDR3 se može dobiti puno, PUNO jeftinije ako ne i besplatno, bez ikakvih "igrica".

Znam da živimo u kriznim vremenima, i da ljudima treba svaka kuna (uostalom, i osobno sam nezaposlen) ali onda barem imaj obraza priznati pogrešku i reći "OK, nisam znao koliko vrijedi ... ovo ne mogu pokloniti besplatno", a ne izigravati idiota od ljudi i raditi kojekakve obmane jer je ovo neoprostivo.
  Reply With Quote