Tema: Hi-Fi
View Single Post
Staro 03.02.2022., 10:45   #11279
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Citiraj:
Autor Zee_15 Pregled postova
Pozdrav, narucio sam kombinaciju denon pma-600ne +2 Q Acoustic 3030i ic cu bez suba pa ci vidit dal ce mi trebat. Eh imam jos 2 pitanja pa bih volio da me savjetujete!

Dakle prvo pitanje je klji kabel da uzmem za spajanje zvucnika? Ne bih sad neki od 1000kn al ne bi ni nekinod 50 kn

Drugo pitanje s obzirom da sam planirao stavit zvucnike na tv komodu dal moram nesto szavit ispod tih uvucbika radi vibracije?

Nesto tipa poput ovog https://imgur.com/a/prf6A5v

Uzmi set silikonskih odbojnika za vrata, ima ih u Pevecu, Bauhausu za cca. 30-50 kn. Oni su relativno tvrdi a fleksibilni, i odlično će odvojiti zvučnik od podloge - uzmi malo veći model, pakiran po taman 8 komada, mislim da je tipa 3-4 cm visine.

Što se tiče kabla, uzmi neki u cjenovnom rangu koji ti odgovara, recimo od 2,5 kvadrata (nemoj one skroz tanke), uzmi banane ili nanesi tinola na krajeve da ne oksidira. Za početak uopće nevažno koji je brend ili koncept (licna, puni vodič), ionako nemaš nikakvu referencu da bi se sad s tim trebao opterećivat, važnije da što bolje postaviš zvučnike u prostor, i spojiš neki relevantan izvor.
jean luc je offline   Reply With Quote