View Single Post
Staro 31.01.2022., 09:39   #7
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,047
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
Sve ti to throttla osjetno u nekim ozbiljnijim CPU zadacima pogotovo na visim vanjskim temperaturama. Imam 8550U i preko ljeta ako stavim biljeznicu ili nesto preko njega zakuha zacas. Ne znam jel bi se usudio ikada uzeti H verziju jer stvar je puno ozbiljnija pri vanjskim vecim temperaturama nego sto ce ti ijedan review docarati.

Ono sto radi, po meni i onako od oka kada je vanjska temperatura iznad 25, je: lap nije na suncu, laptop je otvoren i kad radis na vanjskom monitoru, ne ostavljas nista na poklopcu kad radis na zatvorenom laptopu.

Imam T480 s odvojenom grafom koja je iskljucena i koji sam uzeo jer ima bolje hladjenje i manje throttla ali svejedno nije zanemarivo. Iz prakse: ljetni dan, 30ak stupnjeva, u hladu, na terasi, na punjacu, bez vanjskog monotira, i kad krene CPU kompajlirati nesto malo duze on zathrottla. Ne uvijek, ali nemres se pouzdati. Pogotovo je to iritantno jer Ubuntu se ne zna vratiti iz te situacije i onda mi jedino preostaje samo hard reset. Ne znam kak su druge distre i Windowsi.
Nije istina da sve throttle-a, solidni gaming laptopi ne throttle-aju. Ja povremeno renderiram na Strix 15-ici sa 5900HX i max temperatura je 84-85C i bez puno buke. To bude po pola-sata sat 100% loada sa maksimalnih 80W package power-a, dakle worst case scenarij...

To je kod gaming laptopa, kod raznih "biznis" laptopa je stanje s hladjenjem puno gore...
ansha je offline   Reply With Quote