Tema: Automobili
View Single Post
Staro 21.01.2022., 23:03   #59296
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Japanci su prije bili poznati po tome da tvornički stavljaju premekane diskove za EU tržište. Jedno naglo kočenje na autoputu je bilo dovoljno da budu za zamjenu i brzo su odlazili. U ovlaštenim servisima su stavljali bolje zamjenske diskove da se to ne bi ponovilo.

Nisam upućen kako je u posljednje vrijeme.

Moj Clio je izdržao 135.000km sa Brembo MAX diskovima i još nije došao do minimum propisane debljine. S tvorničkim diskovima nije izdržao ni 50.000km.
Ja sam na svojoj Mazdi 3 mijenjao pakne na 44000 km. Nakon čega su gore išle ATE pločice.

Auto je sada na 95000 km, i diskovi su na još 6-7 mm "mesa". Tako da računam još jedno 20000 km prije kompletne zamjene. Barem 10000.

Dosta kočim motorom i vozim se obilaznicom, kod ekipe koja ne vozi tako brijem da bi već bili potrošeni. Na obilaznici sam imao nekoliko naglijih kočenja ali nije rezultiralo zamjenom diskova. *kucam o drvo*

Ali da su i dalje tvornički diskovi i pakne mekani - stoji.


Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Mislim da nam trebaju odvojene teme; elektricna vozila i "tradicionalna" vozila. Besptrebno se prepucavano i uvjeravamo kako je jedno bolje od drugog. A i vozacima/vlasnicima jedne i/ili kategorije bi se bilo lakse snaci u odvojenim temama.
Možda bolje zasebna tema za EV. +1 za prijedlog
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote