View Single Post
Staro 22.12.2021., 11:49   #1425
JohnKonj
Registered User
 
Datum registracije: May 2021
Lokacija: Bukurešt
Postovi: 57
Citiraj:
Autor the chosen one Pregled postova
Citirat ću sam sebe, jer očigledno nisi razumio moj post pa probaj još jednom sa razumijevanjem ovaj dio: "I dalje većina ekipe ne razmišlja objektivno nego subjektivno. Većini će 200tinjak Mbit biti dovoljno, kao i promet od 1TB. To što je ovo specijalizirani forum i svi bi ping od 1ms, Gbit brzine i sl. to je drugi par rukava. A da ne pričam kako je 5G tek počeo svoj telekomunikacijski razvitak, posebno u HR"

Ako, kao što sam navodiš, trenutno svi surfaju prosječno na 100Mbit na 4G, pretpostavljam da će im skok na 5G 200Mbit (za sada) biti čist ok. A kasnije, sa širenjem mreže možda će se i povećati max brzina downloada/kapacitet mreže.

Teoretskih 866Mbit unutar kućne WiFi mreže - zbilja misliš da nije dovoljno za prosječnog kućnog korisnika?
Router ima SAMO Gbit portove? Zbilja? Ekipa po stanovima ima još LAN kartice od 100Mbit i ne kuže razliku 100Mbit-1Gbit-2.5Gbit-10Gbit ethernet-a a ti pričaš kako je 1Gbit port smeće.

Uza sve to, tu je i ekonomska računica - telekomi su firme koje trebaju stvarati profit, pa pretpostavljam da im se ne troše pare na Oppo ako će, opet naglašavam, VEĆINI korisnika i sadašnja konfiguracija (za sada) biti dovoljna.

Nama naprednijim kućnim korisnicima uvijek ostaje izbor kupnje kvalitetnije mrežne opreme koja će zadovoljiti naše apetite.
Ja sam razumio ali ti nisi shvatio da je poanta bila osvrt na Fritz ruter pa idemo još jednom.Ako pričamo o ruteru za 5G taj Fritz je smeće,ako pričamo o korisnicima,neki još uvijek imaju Nokiu 3210 i jako su zadovoljni a VEĆINA i dalje glasa za HDZ pa to ne znači da je stranka izvrsna ali je očito ljudima dovoljna.Dio koji isto nisi razumio je da nije gigabit ethernet port smeće, smeće je ako se nalazi u 5G ruteru.Ako se sa Netgear M2 ruterom može dobiti 400mbita na 4G mreži onda je ponuda za 5G sa max 200mbita pucanj u koljeno ali većini korisnika je dovoljna i jedna noga po tvojoj logici a kasnije mogu uvijek dobiti drugu umjetnu.
JohnKonj je offline   Reply With Quote