Tema: Pro Ping
View Single Post
Staro 09.11.2021., 17:32   #524
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
Citiraj:
Autor win32 Pregled postova
Javim, hvala.



Sada narucio onu njihovu opciju "Optika Family 500" pa cu vidjeti koji router ce isporuciti, ali pripremiti cu se odmah za kupovinu preporucenog TP-Link Archer AX20.

Jucer sam nakon ponoci premjestao trenutni Telemach ZTE u boravak, cisto da vidim kako izgleda kada ga spojim s kablom u TV.

Ako je ZTE udaljen od telke cca 10-ak metara (druga soba), download je na TV-u 0,3 Mbps.
Ako ga stavim u istu sobu s TV-om, download je cca 17 Mbps na telki tj. gotovo ista brzina ako ga spojim s kablom na TV.
Na kompu oko 80 Mbps s kablom, a na TV-u s kablom cca cetiri-pet puta manja brzina.
Pink na telki oko 120, na kompu 16.

Nadam se da ce Pro-Ping router ili ovaj AX20 biti malo bolji sto se tice wlana na telki pa necu morati razvlaciti kablove ili kemijati s powerline adapterima.
Za ostale uredaje vjerujem da nece biti nekih posebnih problema.

Inace trenutno sve super radi po cijeloj kuci, samo sugavi TV gnjavi, no ionako s Telemach limitom na promet nisam vise nista mogao gledati na TV-u.

Edit:

Dosli danas, spojili i brzine su ove na kablu:

https://www.speedtest.net/result/12287349464

Wlan mi je kat ispod ok i bez problema.
Problem mi je TV tj. ne znam je li dovoljno 5,9 Mbit/s za Eon TV.
Wlan signal mi je u boravku gdje je TV malo losiji s tim njihovim Huawei routerom.

Tehnicar koji je danas dosao, savjetovao je da uzmem ovaj AP:

https://www.hgspot.hr/pristupna-tock...-ac-long-range

Sada ne znam uzeti taj AP ili samo uzeti bolji router tj. TP-Link AX20 AX1800?

mislim da ti je 7 mbita za HD programe i 4 mbita za obicne za eon tv.


Citiraj:
Autor lux3320 Pregled postova
danas su mi spojili usluge i zanima me da li se može čačkati po postavkama routera?
utipkam u browser 192.168.1.1, ali ne znam user i pass
zna neko?

još mi je glupo bilo, jer me lik pitao kako želim da mi se zove mreža, itd..
pa reko sam ću si složiti to
kaže on ne ne, da ne mogu sam. reko super -.-'

zeznuo mi je nazive mreža (2,4ghz i 5ghz) - htio sam da bude isti naziv, pa da se automatski time prebacuje i spaja
a i želio bi si provjeriti koji kanal mi je stavio..
a i da vidim što se još nudi u postavkama



i zanime me ovo oko promjene routera... imam router od t-coma i još mi radi trenutno i njihova mreža. i vidim da njihov router ima kvalitetniji signal.
po tome zaključujem da ću morati promijeniti router..
i da li ako uzmem novi, router od pro pinga ću moći u potpunosti zamijeniti i staviti svoj ili?
i da li ću onda moći pristupiti konfiguraciji mreže ili će mi i dalje bacati da moram upisati user i pass?

... ako je potrebno spomenuti - kod pro pinga sam uzeo net + tel, pa da ne bi bilo da kupim router, a tel. mi neće moći raditi u tom routeru...
nisam ziher al mislim da samo oni imaju pristup ruteru. ma da nisam ni isprobaval otkad imam optiku, jer vise manje radi besprijekorno
__________________
slow is smooth, smooth is fast...

Zadnje izmijenjeno od: santos. 09.11.2021. u 17:37.
santos je offline   Reply With Quote