View Single Post
Staro 21.10.2021., 23:53   #1425
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,410
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Mobilni Ryzen + Vega iGPU su dosta dobro podržani, tak da tu ne bi trebal imati problema, tj. nova 5000 serija otpočetka ima fino složenu podršku. Za nVidia dio priče nemam ništ pametno za reći, ali ne bi bilo ništa čudno da nVidia po dobrom starom običaju muti vodu kad treba složiti nešto za konkuretni hardver. Kaj se desktop CPU + GPU dijela tiče, na tom polju isto tak ne bi trebal imati problema, bar koliko mogu potvrditi na temelju svoje skalamerije, jer sve radi kak spada. Koji točno model laptopa i desktopa si gledal, kaj sve ti ulazi u izbor?
Ma zasad opcenito gledam, iskreno radije bi desktop ali s obzirom kolko i kaj igram nema sanse da dam 600 Eura samo za grafu - zato sam gledal 5600G - barem za pocetak. Od Lapova sam gledal nekaj sa RTX 2060/3060. 3050 Ti mozda al ipak nebi bilo lose da je grafa bar 30% jaca od moje sadasnje 1050Ti. Proc mi je iskreno manje bitan - bez obzira dal Intel I5 ili AMD Ryzen 5 - 6 jezgri ce odraditi posao. Pricekat cu black friday/eventualno Bozic ak naleti kakav dobar deal do cca 900 Eura - iako bih radije potrosio puno manje...uglavnom vidli bumo kaj se bu ponudilo. I desktop i laptop imaju prednosti i mana tak da bu na kraju cijena presudila.

Desktop + RX 5600/ 6600 XT s vremenom ili ak negde rabljenu RX 580 bi nasel (pohranu bi prebacil sa sadasnjeg lapa).

Laptop - ak saltanje izmedu AMD iGPU i Nvidije sljaka kak spada

Laptop_2

tomek@vz je offline   Reply With Quote