View Single Post
Staro 09.08.2021., 16:51   #57
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 2,060
Ja ne razumijem da netko može smatrati da fakultet proizvodi ljude koji su spremni raditi. Pa to je zabluda par excellence. U školi se uči o zastarjelim stvarima, nevjerojatno da o tome treba pisati ovdje. Sami profesori, oni iskreni, su nam govorili kako nas sve krivo uče.

Jedina prava prednost koju ima jedan prosječan friško pečeni diplomirani što god prema nekome tko to nije, je to što, ovisno o kako kojem fakultetu, se moralo proći nekakvo sito i rešeto da se dođe do diplome. Što nikako nije garancija, jer ljudi prođu svakako nekako na snalaženje, na razne načine. Osnovna, srednja, faks, svejedno.

Diploma mi je (to je naravno moje iskustvo, ne smatram da je svakome tako) najviše poslužila oko toga što su ljudi mislili da to nešto vrijedi, pa mi je startna plaća u par navrata (vjerojatno) bila nešto veća. A ono od čega živim nije ono što sam studirao (ista napomena kao i gore) već ono što sam pokupio uz studij i u što sam uložio puno vremena, truda i energije.

Ima tu i jedna negativna strana, to što inteligentni hr poslodavci misle da ako si završio taj i taj studij to zapravo znači da ti možeš raditi sve što njima padne na pamet. Više od jednom sam imao taj problem, koji se rješavao ili uz svađu i natezanje ili davanjem otkaza.

Rekao bi da je najkorisnije što mi je ostalo nakon 18 godina školovanja to što sam shvatio da zajebancija nije način da se postigne bilo što ozbiljno. Opet, nekima i to pođe za rukom, svakako se ljudi snađu, ali ja nisam od te sorte.
mkey je online   Reply With Quote