View Single Post
Staro 07.06.2021., 14:31   #422
picajzla0707
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 309
Citiraj:
Autor igofanatic Pregled postova
kako got, nadam se da će već od AL generacije, kao i generacije iza, bit optimatiziraniji u smislu potrošnje i temperatura. prvenstveno za 8/16 proceve. i to da sve uredno šljaka odmah out of box.
jer kad vidim potrošnju i temperature kod mene, ove nove generacije proceva me odmah nekako odbiju.
proc mi se vrti na 3500 do 3700mhz, potrošnja kad je na max ne ide preko 60w. tada temperatura ne ide preko 55C, ljeti koji stupanj gore.

ok da. moj je proc 4/4, pa bi ovi 8/16 trebali više gutati i grijat se. svaki napredak ima za posljedicu neke probleme. napredak mora biti upravo suprotan. više jezgri da, ali ista ili manja potrošnja i teperature.
Auh, meni je 4590 bio zakucan na 3,7ghz na svim jezgrama istovremeno u jednom od najgorih stress testova - occt, sa temperaturom koja nije prelazila 65 stupnjeva i vent na hladnjaku 800-900 rpm.
Isti hladnjak, novi proc je 11400 s otključanim limitima na istom testu u roku par minuta dođe do 100 stupnjeva sa maksimalnih 1.500rpm, drži 4,2ghz all core dok mu temperaturni limit na tih 100 stupnjeva ne počne ograničavat brzinu.
Kako god okreneš prevelika razlika, jer 4590 hladnjak drži bez imalo problema i overkill je, dok 11400 jednostavno nemere držat pod heavy loadom.
Jedino je ok što mi u gejmanju ne prelazi 75 stupnjeva, a najčešće se drži do 65, uz tek povremeno i nakratko čujni šum venta. Jbga, intel zasad jednostavno nemere napravit proc koji može držat preko 4ghz u heavy loadu, a da ga koristiš bez nekog opakog hladnjaka
Eventualno uključiš power limite, ali onda imaš proc koji pod jačim all core opterećenjem neće boostat preko 3,5-3,6ghz. Za gejmanje je uglavnom ok
picajzla0707 je offline   Reply With Quote