View Single Post
Staro 02.06.2021., 01:44   #932
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,685
Citiraj:
Autor junkieee Pregled postova
Takt je u više testiranja bio zaključan na 4,4+ ghz, a temp naglo skoči sa pokretanjem CTR testa.

Meni je čudno kako tek uključeno računalo, dignuti windowsi, pokrenut strest test i temperatura odmah preko 80. Tu nešto senzor ili krivo čita ili sam ja lud.
Proc je hlađen sa Mugenom 5, ima dva venta i uopće nije vruć, nego je mlak. Čak i na tih 80+ što sam naveo.

Što se tiče voltaže bez brige, nisam toliko blesav da mu pustim max.
Kao sto je kolega gore napisao, temperatura se dosta naglo moze dignuti pa i naglo pasti zbog cinjenice da se u slucaju Ryzena 5000 radi o velikoj temperaturnoj gustoci na relativno maloj povrsini. Vjerojatno zato i neces osjetiti pod prstima da ti je cooler vruc iako senzor prijavljuje npr. 80 stupnjeva C. Mozda bi osjetio toplinu tek nakon dugotrajnog testiranja, no cooler se konstantno "bori" s vrucinom koju IHS isijava tako da se prakticki nikad nece dogoditi temp. ekvilibrium osim ako se toplinski kapacitet coolera ne moze nositi sa toplinom koju generira cpu. Uglavnom, Mugen 5 je sasvim dovoljan za obuzdati 5600X, stoga nek te to ne zamara...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote