View Single Post
Staro 29.05.2021., 13:31   #7528
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,335
Citiraj:
Autor Brko Pregled postova
Ovak sad malo kad već raspravljamo, stvarno me pogazilo vrijeme glede tih "skupljih" mobitela jer ne da nisam pratio ništa nego nisam pratio NIŠTA zadnjih sad vidim i više od 2 godine A i frend mi kaže koji će ti qrac SD utor, pa nismo u 2015. I ima pravo bogami

Ali pod mus i dalje ostaje:
- AMOLED ekran (refresh rate nebitan)
- Snapdragon
- dobra baterija (4000 pa na više mAh)
- odlična kamera (bolja od S9+)
- stereo zvučnici (može i kombinacija sa earpieceom, samo da nije bottom single kao na S7 recimo )

LED notifikacija i 3,5mm utor je previše za tražiti a i onako imam BT sluške tak da nije da je neka greda ako nema.

Uglavnom, gledam te Samsunge. Pa to je strašno koliko su oni ošli u qrac sa S20 i S21 serijom. Bučkuriš samo takav i navlačenje samo na Ultra modele. Iskustva korisnika isto nisu baš nešto bajno koliko čitam po internetovima. Tako da sam skoro pa siguran da nebi Samsung, eventualno i samo isključivo S20 FE 5G ako bi ostao na Samsungu.

Gledam još tu i Xiaomi Mi 10 (vanila i pro), OnePlus 8 (T i Pro) i što više gledam, manje mi je jasno
Nemoj uzeti modele sa 128gb ako nema podršku sa microSD. Najbolje krenuti od 256gb ako misliš koristiti duže vrijeme. Računaj na nadogradnji softvera, aktivno punjenje cachea (app i browser), silni update aplikacije i fotke zbog većeg MP.

Još nisi mi fileove poslao vocap.



Citiraj:
Autor locks Pregled postova
OP8 Pro je sad na official shopu 649€ i dobiješ Warp Charge 30 wireless punjač.

Taj mob ima sve što tražiš. Jako pristojnu kameru, top ekran i softverske nadogradnje od minumum 3 god.
Proc je i dalje vrhunski, kao i performanse 🙂
Dobiješ i 30W žični punjač, maskicu i foliju na ekranu.

Galaxy S21 je drek bez punjača 😁
Pa ne baš dobar s obzirom na puste obećanja. Solidan mob, loša podrška. Gdje su bila vremena kad je bio jeftiniji 300-350 eura i odjednom svakom generacijom sve skuplji i skuplji.

Za tu cijenu mi ne opravdava ni brzi punjač kad nije kompatibilan na sljedeću generaciju. A još gore kad trebaš naručiti orginalni kabel da bi iskoristio warp charger. Citriram buduće postove : "Zašt mi na mob ne piše fast charger? Ajoj, nisam znal jer sam kupil kabal na kiosk jer stari pohabao."

Danas više nije bitno imati ultrabrzi punjač. Drago mi je što Samsung opametio i slijedi putem Google i Apple zbog PD standarda.

Usto, ako stvarno trebaš punjač 25w i ne vidim problem za 189kn. Čemu kmečanje "drek" kad netko od nas ima starije punjače i kablove sa Alija. Punjač orginal 15w je kompatibilan sa S21 serijom. Puni skoro jednako skoro kao 25w i prst u uvo za brzinu. Radije da baterija manje grije i izdrži dulje preko 2 godine.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote