Tema: Automobili
View Single Post
Staro 30.04.2021., 10:21   #54696
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,018
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Nego na pametnije teme....

Znam da još nije vrijeme ali koje zimulje furate na 205/55/16. Stavljam ih na vrijeme i skidam na vrijeme. Ne vozim ih po ljeti.
Citiraj:
Autor Paxton Pregled postova
Dunlop WinterSport (u toj dimenziji), fantasticna guma za snijeg/led. Nakon 3 sezone gotova... Vjerojatno idem na Conti slijedeci put..
Ako ti pomogne mala usporedba Contia TS 850 (sad je aktualan 860 ako se ne varam) i Dunlopa WS (mislim 4D ili tako nešto):
mjesto radnje - podvožnjak na Selskoj u smjeru sjevera zaustavljen na pola uspona zbog auta ispred sebe
uvjeti na cesti - 5 cm ugaženog snijega (znači nije bljuzga nego baš ugaženi suhi snijeg)
auto - Škoda Octavia 1.6 TDI, 105 KS, 205/55r16.

Znači pod istim uvjetima, u razmaku od sat vremena na istoj poziciji sam se zatekao sa dva ista auta (auti su od firme pa ih svako malo promijenimo za vožnju, odnosno uzmeš koji je na parkingu) i različitim gumama, način kretanja je bio isti, podignuta ručna > lagani gas > lagano otpuštanje ručne

Conti -> malo se upalio ESP i auto je ravno krenuo uzbrdo

Dunlop -> ESP divlja i auto klizi lijevo-desno (na kraju sam prestao sa pokušajima kretanja, isključio ESP i uz dosta rada volanom i gasom uspio izvući auto do semafora

Stotinjak metara dalje skretanje iz Selske na Ilicu, krajnja lijeva kolnička traka, Conti prati zamišljeni put skretanja, Dunlop preko nosa blago klizi u srednju traku Ilice (nije baš fino iskustvo jer kliziš prema autu koji je bočno od tebe) - napominjem da su na oba auta bile stavljene nove gume te sezone i da nisam bio grub sa gasom.

Zadnje izmijenjeno od: bertone. 30.04.2021. u 10:27.
bertone je offline   Reply With Quote