View Single Post
Staro 21.04.2021., 15:00   #2966
bleh
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 99
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Znaci plota se sporo vidim, mislim sporo, ovo tvoje je jos brzo, ja cu plotat na r5 1600 1TB SSD i na FX 8350 isto 1TB SSD. Ovo sa FX 8350 jer mi stoji tu sa strane pa reko nek nesto radi, valjda tih 8 threads bude nesto naplotalo...
Prije ce ti bit problem spremanje tih plotova nego naplotavanje

Output s tim ti je sigurno >1TB dnevno. Na 1TB SSD mozes vrtit 3-4 procesa, ovisi kako su poslozeni jer je max temp space 256.6GB al samo jedna faza koristi max temp space pa recimo stavis 1 plot da krene sada, drugi plot da krene za 3h, treci za 3h iza drugog... onda se te faze ne preklapaju (staggering to zovu po netu) i 4 procesa se nece poklat. Trebao bi napraviti test run da vidis u logu kolko je trajao phase 1 pa po tome postimas.
I faza 1 jedina moze koristit vise threadova, tako da stavis npr 4 threada. Nema smisla davat vise jer nije tolko efikasna raspodjela posla. Racunica je da 1 proces bude u phase1 (4t) + 2-3 druga procesa su u drugim fazama (1t) = 6-7t zauzeto konstantno.

Ljudi koriste plotmana za pametno to poslozit na linuxu al nisam isprobao https://github.com/ericaltendorf/plotman

Ryzen 1200 s nvme radi plot po ~9h, 3 paralelno. Mogao bi i 4 ali mora se vrtit full node za farming pa da se ne zagusi cpu totalno.

Pazi da si ne ubijes sistemski disk, backupaj chia key
bleh je offline   Reply With Quote